Українські аграрії завершують збирання врожаю рекордом

Аграрії зібрали понад 84 млн. тонн зернових та зернобобових культур

Україна завершує збирання врожаю зернових, зернобобових та олійних культур у 106 млн тонн. Рік виявився рекордним не без урахування сприятливих ґрунтово-кліматичних умов. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на своїй сторінці у Facebook.

"30-й рік незалежності України отримав ще одну історичну подію: безпрецедентний обсяг урожаю. Аграрії зібрали понад 84 млн. тонн зернових та зернобобових культур та 22,6 млн. тонн – олійних. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави!", - помітив Роман Лещенко.

Міністр також нагадав, що фактичні дані перевищили оптимістичний прогноз у 100 млн тонн зерна.

Нагадаємо, внаслідок нестачі елеваторів і низької якості частини наявних, втрати врожаю становлять від 15 до 30% на рік, стверджують аналітики компанії Pro Consulting. Аналіз ринку зерносховищ в Україні свідчить про наявність у країні близько 800 сертифікованих елеваторів, загальна ємність яких дозволяє зберігати приблизно 33,8 млн. тонн зерна, що майже вдвічі менше врожаю, що збирається щорічно. Хто має контролювати ці процеси, будувати та модернізувати елеватори? Чим може стати така ситуація для економіки? І як вирішити проблему?

На ці запитання порталу "Коментарі" відповів Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР). "Цього року через менші обсяги врожаю проблем з його зберіганням та логістикою у аграріїв не було. Проте сама проблема нестачі зерносховищ дійсно актуальна, і в урожайні роки вона проявляється на повну. Звичайно, аграрії потребують більшої кількості елеваторів, однак, потрібно розуміти, будувати їх довго та затратно.